Jak pomoże adwokat podczas rozwodu?

W dzisiejszych czasach, rozwód jest bardzo popularnym, częstym zjawiskiem. Z różnych powodów decydujemy się na zakończenie małżeństwa. Nie jest to jednak takie proste – będąc w związku małżeńskim, bierzemy wspólne kredyty, dzielimy dom, samochód, mamy dzieci i dysponujemy wspólnym majątkiem. Jak więc bez żadnych problemów i w dość krótkim czasie można się rozwieść? Co z kredytem, podziałem majątku i prawami do opieki nad dziećmi?
Odpowiedź jest bardzo prosta – sami nie zajmiemy się tą sprawą ze względu na sprawy prawne. Przy rozwodzie pomoże nam adwokat, który nie tylko podpowie nam jak działać, ale też będzie nas reprezentował w sądzie podczas rozprawy rozwodowej.

Jak adwokat pomoże przy rozwodzie?

Należy zacząć od tego, że adwokat jest w pełni kompetentną osobą, która świetnie zna się na wszystkich dziedzinach prawa. Przepisy, kodeksy oraz ustawy i kruczki prawne są znane każdemu, kto ukończył wyższe studia prawnicze. W tym celu należy kontaktować się z adwokatem, już w momencie gdy chcemy złożyć pozew o rozwód. Każda sytuacja, od wniesienia pozwu, do zakończenia sprawy rozwodowej, jest obserwowana przez naszego adwokata. Dodatkowo, w każdej chwili możemy liczyć na jego pomoc i poradę. Adwokat, poza tym, będzie mógł (a nawet musiał) informować nas o wszelkich zmianach w postępowaniu rozwodowym, o naszych możliwościach i korzystnych dla nas czynnościach.

Jak dzielić majątek?

rozwódAdwokat, po pierwsze, pomoże nam wystosować odpowiednie pismo prawne do współmałżonka. Decyzja o rozwodzie jest bardzo poważną sprawą, która całkowicie zmieni życie nasze i naszej rodziny. Warto więc szukać adwokata, który będzie w stanie nie tylko pomóc nam rozwiązać problemy prawne, ale i takiego, którego stać na okazanie empatii. Sprawy rozwodowe nierzadko długo trwają – często ‘ciągną’ się one latami. Przez cały ten okres, będziemy więc potrzebowali nie tylko wsparcia prawnego, ale i ludzkiego.
Pomoc adwokata jest bardzo cenna i nieunikniona – w trakcie procesu rozwodowego, uzgadniane tą takie aspekty jak:

  • Prawo do opieki nad dziećmi,
  • Wysokość alimentów,
  • Podział majątku,
  • Inne sprawy związane z intercyzą (zależy, czy małżonkowie podpisali dokument).

Adwokat oprócz tego, będzie przygotowywał dla nas różne dokumenty i pisma, które są wymagane przed, po oraz w trakcie rozprawy sądowej. Biegła znajomość prawa rodzinnego umożliwia adwokatom na udzielanie porad prawnych oraz przejęcie naszej sprawy. Trzeba również dodać, że wiele jest kancelarii adwokackich, których pomoc polega szczególnie na niesieniu pomocy w sprawach rozwodowych. Adwokaci, którzy specjalizują się w wygrywaniu spraw rozwodowych (lub po prostu w ich prowadzeniu), są chętniej wybieranie niż adwokaci, którzy oferują pomoc z zakresu całego prawa.